07.06.2022

Puchar Prezydenta Sopotu startuje w ten piątek

W dniach 9–12 czerwca w Sopocie odbędzie się 43 edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, najstarszych w Polsce cyklicznych windsurfingowych regat rozgrywanych na akwenie morskim. Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

Te regaty to tradycja, są starsze od naszego klubu – mówi Piotr Oleksiak, organizator regat. - Zaczęło się od deski z żaglem i konsekwentnie poszerzamy imprezę o nowe klasy, aby impreza była coraz bardziej atrakcyjna i „szła z duchem czasu”. Tak więc mamy klasy na foilach, ale również tradycyjne żegarstwo. Można powiedzieć, że Puchar Prezydenta Sopotu łączy pokolenia: razem ścigają się dzieci, młodzież i również potężne legendy żeglarstwa. Taka właśnie jest misja naszego klubu.

 

W tym roku zawodnicy będą rywalizować w klasach UKS BT 4.0, Techno 293, Formula Kite Open, iQFOiL Youth and Junior, Formula Windsurfing Foil, Wing Race, katamaran A–Class oraz Finn. W klasie iQFOiL Youth and Junior regaty te są imprezą kwalifikacyjną do Mistrzostw Świata. 

W regatach weźmie udział polska czołówka zawodników, między innymi Maja Dziarnowska - tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie iQFoil oraz Nina Arcisz - młodzieżowa mistrzyni świata w klasie Formula Kite. Przyjadą również zawodnicy z zagranicy, którzy od lat wiedzą, że Sopot to miejsce, w którym rywalizuje się z najlepszymi.

Formula Kite Open, iQFOiL Youth and Junior, Formula Windsurfing Foil i Wing Race planowane jest rozegranie 18 wyścigów i te klasy rozpoczynają rywalizację w piątek. W sobotę dołączą kolejne klasy. Dla UKS BT 4.0, Techno 293 zaplanowane jest 9 wyścigów, a dla Finna i A class - 6 wyścigów. Start wyścigów w piątek – godz. 12, w sobotę i niedzielę  – godz. 11. Informacje oraz wyniki zamieszczone będą na stronie klubu: www.skz.sopot.pl.

Partnerami regat są miasto Sopot, Ergo Hestia, Pomorska Federacja Sportu, Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu oraz Polski Związek Żeglarski.

 

Ostatnie aktualności

29.09.2022

Stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Zachęcamy do składania wniosków o stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

26.09.2022

Powołanie komisji statutowej Sopockiego Klubu Żeglarskiego

Komisja statutowa działa przy Zarządzie Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

19.09.2022

Mistrzostwa Świata SUP w Gdyni

To nasz drugi udział w Mistrzostwach Świata. Tym razem zawody odbyły się na naszym podwórku, bo w Polsce i co najważniejsze na Bałtyku. W tym roku to właśnie Gdynia była gospodarzem tegorocznego wydarzenia.

05.09.2022

Za nami 21. edycja regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia

W tegorocznej edycji regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia wzięło udział ponad 150 osób. Zawodnicy rywalizowali w klasach Techno 293 i Finn. Regaty były w randze mistrzostw Polski dla obu klas. Po raz pierwszy w Sopocie odbyła się rywalizacja SUP.

04.09.2022

Medale dla młodych zawodników SKŻ ERGO Hestia Sopot

Nie tylko żeglarstwo w różnych postaciach jest domeną sopockiego klubu. W zakończonych w tym tygodniu pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Polski w Surfingu zawodnicy z Sopotu stanęli na wszystkich stopniach podium w trzech kategoriach. Zdobyli 3 złote medale - Tomek Budziński wygrał konkurencje U14 i U16, a Janek Koszowski zwyciężył w U18.

01.09.2022

Ważne linki na Mistrzostwa Polski

Poniżej ważne linki dotyczące rywalizacji w Pucharze Prezesa Grupy ERGO Hestia

Powiadomienie o plikach cookie

Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.